Back to Top

O FIRMIE

Założona w 1993 roku Spółka Metal-Plast od samego początku koncentruje swoją działalność wokół recyklingu profili okiennych i drzwiowych z PVC. Na rynku jest znana z wysokiej jakości usług odbioru i mielenia odpadów oraz produkcji wysokogatunkowego regranulatu PCV. Z czasem firma poszerzyła swoją ofertę i stała się znaczącym producentem produktów do transportu i montażu stolarki otworowej. Do asortymentu firmy można zaliczyć profile transportowo-montażowe (tzw. listwy podokienne), profile montażowe ECO-TERM, osłony ram renowacyjnych i kości zgrzewne.


Inwestowanie w najnowsze technologie, doskonalenie procesu produkcji, a przede wszystkim wiedza, zaangażowanie i rozwój pracowników firmy pozwoliły przedsiębiorstwu stać się liderem branży. Metal-Plast jest obecnie największym recyklerem twardego PVC w Polsce i posiada silną pozycję na 5 rynkach zagranicznych: Czechy, Słowacja, Węgry, Niemcy oraz Austria. Współpracujemy z ponad 600 producentami stolarki okiennej. Przetwarzamy 25 tys. ton odpadu PCV oraz produkuje 8 mln metrów bieżących profili PCV rocznie.

Siedziba firmy znajduje się w Świebodzicach w województwie dolnośląskim, gdzie zlokalizowany jest cały zakład przetwórczy, w tym magazyny i hale produkcyjne. Metal-Plast posiada wszelkie niezbędne zezwolenia na transport i recykling odpadów.

Metal-Plast

Obsługa Klienta – najwyższy priorytet

Szczególną uwagę przykładamy do stałego kontaktu z  Klientami. Zespół doradców techniczno-handlowych i dział Obsługi Klienta jest w stałym kontakcie z naszymi Partnerami. Gwarantem sprawnej obsługi Metal-Plastu jest własna flota pojazdów przystosowanych do przewozu odpadów oraz rozbudowana baza pojemników na odpady. Do dyspozycji klientów oddanych jest ponad 16500 koszy, 300 kontenerów oraz 500 małych kontenerów przeładunkowych. Dostarczamy bezpłatnie worki na wióry dopasowane do standardowych i niestandardowych wymiarów odciągów. Metal-Plast dzięki wyszkolonej kadrze i rozwiniętej flocie jest w stanie zapewnić sprawną obsługę odpadową nawet w szczycie sezonu.

 

Stały Rozwój

Przedsiębiorstwo systematycznie poszerza swój asortyment i dzięki nieustannie prowadzonym badaniom jest w stanie zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających Klientów. Koncentrujemy się przede wszystkim na podnoszeniu parametrów w zakresie wytrzymałości, izolacji cieplnej, szczelności. Duży nacisk kładziemy również na rozwiązania, które usprawniają i skracają czas montażu stolarki otworowej.

Nasze wartości:

  • Innowacyjność, rozwój i stałe poszukiwanie nowych i optymalnych rozwiązań.
  • Jakość wyrobów spełniająca wysokie wymagania odbiorców.
  • Dbałość o ochronę środowiska naturalnego przez skuteczne eliminowanie odpadów przemysłowych.
  • Dążymy do budowania opartej na zaufaniu, długotrwałej relacji z naszymi Kontrahentami.
  • Społeczna odpowiedzialność biznesu rozumiana jako odpowiedzialność za Pracowników, Środowisko i Społeczność w której funkcjonujemy.

Jesteśmy uczestnikiem Programu
RZETELNA Firma
Kliknij i sprawdź naszą rzetelność >>