Back to Top

AKTUALNOŚCI

Budujesz dla pokoleń

Metal-Plast dołącza do kampanii Dobry Montaż – Budujesz dla Pokoleń!

Ekologia jest wpisana w DNA naszej firmy od początków jej istnienia. Odnieśliśmy wiele sukcesów w obszarze przetwarzania odpadów PVC oraz niskoemisyjnego modelu gospodarki. Mimo to cały czas szukamy nowych inicjatyw i projektów, w ramach których możemy dzielić się swoim doświadczeniem i wspierać proekologiczne rozwiązania. Właśnie dlatego postanowiliśmy dołączyć do kampanii Dobry Montaż – Budujesz dla Pokoleń.

CZYTAJ

Nie ma planety B-część 2

Nie ma planety B-część 2

Niedawno na łamach naszego serwisu opisywaliśmy kampanię zorganizowaną przez firmę Metal-Plast, której celem jest wspieranie producentów PVC w zakresie bardziej optymalnego zarządzania odpadami. ECO BONUS, bo tak nazywa się akcja pokazuje jak wprowadzając niewielkie zmiany można mnożyć korzyści przy okazji chroniąc planetę.

CZYTAJ

Nie ma planety B

Nie ma planety B

Zajmując się już od 28 lat recyklingiem PVC jesteśmy dumni z realnego wpływu, jaki mamy na poprawę jakości środowiska. Każdego dnia dzięki współpracy naszych klientów udaje nam się ograniczyć emisję o ponad 150 ton CO2, które trafiłoby do atmosfery w tradycyjnym procesie produkcyjnym PVC. Teraz dzięki akcji ECO BONUS chcemy jeszcze mocniej zachęcić naszych partnerów do włączenia się w misję ochrony środowiska.
CZYTAJ

Buduj energooszczędnie z profilami ECO-TERM

Buduj energooszczędnie z profilami ECO-TERM

Coraz większa liczba domów energooszczędnych oraz pasywnych nie jest kwestią mody, tylko pragmatycznej kalkulacji. Szybko rosnące ceny energii sprawiają, że szukamy rozwiązań które nie tylko pozwolą oszczędzać pieniądze, ale również ograniczyć niekorzystny wpływ nadmiernego zużycia energii na środowisko naturalne. O wiele łatwiej osiągnąć ten cel z profilami montażowymi ECO-TERM pod progi aluminiowe.
CZYTAJ

Lepsza optymalizacja odpadów, dzięki rzetelnej informacji

Lepsza optymalizacja odpadów, dzięki rzetelnej informacji

Firma Metal – Plast wyznacza trendy w wielu obszarach – ilości oraz jakości przetwarzanego surowca, niskoemisyjnych procesów produkcyjnych, czy logistyce związanej z odbiorem odpadu. Tym co dodatkowo wyróżnia firmę jest wspieranie swoich klientów w zakresie wiedzy oraz informacji. Firma właśnie wystartowała z akcją skierowaną do swoich partnerów „Optymalne zarządzanie odpadami”. CZYTAJ

Profile transportowo-montażowe U

Profile transportowo-montażowe U<0,90 od Metal-Plast

Zatwierdzona w tym roku nowelizacja warunków technicznych (WT 2021) wprowadza znaczące zmiany dla inwestorów planujących budowę oraz producentów materiałów budowlanych. Aby odpowiedzieć na nowe wymagania prawne oraz zapotrzebowanie rynku Metal-Plast wprowadza do swojej oferty nowe modele profili transportowo- montażowych.
CZYTAJ

Dobre wiadomości dla środowiska mimo bardzo trudnego roku 2020

Dobre wiadomości dla środowiska mimo bardzo trudnego roku 2020

2020 był szczególny pod wieloma względami. Pandemia wywróciła do góry nogami nasze życia prywatne oraz biznesowe. Trudności, z którymi wszyscy musieliśmy się mierzyć w ostatnim roku nie sprawiły jednak, że dotychczasowe problemy, takie jak zanieczyszczenie powietrza zniknęły. Tym bardziej dziękujemy, że w tym trudnym roku wspólnie udało nam się ograniczyć emisję CO2 o kolejne 53 726 ton!

CZYTAJ

Wspólnie dla najmłodszych mieszkańców regionu

Wspólnie dla najmłodszych mieszkańców regionu

Jesteśmy niezwykle dumni z faktu, że pracując w sektorze „zielonych” inwestycji możemy każdego dnia wspierać środowisko naturalne. Robiąc to nie zapominamy również o wspieraniu najmłodszych i często bardzo potrzebujących mieszkańców regionu. Dziękujemy, że nam w tym pomagacie!

CZYTAJ

ECO-TERM w kolorze szarym

Profile montażowe ECO-TERM są powszechnie znane i stosowane nie tylko na krajowym rynku. Teraz profil ECO-TERM, który zdobył uznanie zarówno inwestorów, jak i firm montażowych pojawia się w nowej, atrakcyjnej cenowo i jeszcze bardziej ekologicznej szarej odsłonie.

CZYTAJ

Profil podokienny Metal-Plast to jeszcze większe bezpieczeństwo w dostawach

Profil podokienny Metal-Plast to jeszcze większe bezpieczeństwo w dostawach

Produkowane w Świebodzicach profile podokienne Metal-Plast są znane w Polsce oraz Europie. Dzięki wieloletniej pracy jesteśmy liderem tego segmentu i wyznaczamy standardy produkcyjne dla całej branży. Z tą samą determinacją i profesjonalizmem dbamy o terminową realizację każdego zamówienia, co zapewnia naszym partnerom pełne poczucie bezpieczeństwa.

CZYTAJ