Back to Top

Kosze na odpady to podstawa obsługi recyklingowej

Inwestycja w kosze na odpady PVC to jeden z podstawowych kosztów, jakie musi ponieść firma recyklingowa. Firma Metal-Plast posiada charakterystyczne kosze, które odznaczają się tabliczką z wytłoczonym logo oraz wykonane są ze stali ocynkowanej. Mimo oznaczeń, poprzez nieuczciwe działania konkurencyjnych firm recyklingowych, zginęło nam już 1000 koszy na odpady.

 

ekologia oplaca sie wszystkim

Jakość procesu produkcyjnego elementów stolarki otworowej z PVC uzależniona jest również od sprawnej obsługi odpadowej. Podstawową zasadą odbioru odpadów po profilach okienno-drzwiowych jest magazynowanie ich w metalowych koszach na paletach, które są cyklicznie odbierane przez firmy recyklingowe. Firma Metal-Plast konsekwentnie inwestuje w kosze, co doprowadziło do zwiększenia ich stanu do 15,5 tys. sztuk.

oryginalne kosze na odpady pvc metal-plast

Na rynku są jednak także firmy, które nie mają swoich koszy na odpad PVC. Wychodzą one z założenia, że inwestowanie w kosze nie jest potrzebne. Dochodzi zatem do tego rodzaju praktyk, podczas których firmy te przyjeżdżają na teren producenta okien i zabierają odpad w koszach firmy Metal-Plast. Tym samym mogą zaoferować za odpady jednorazowo większą stawkę, gdyż w cenie mają już wliczoną wartość koszy, która wynosi 200 PLN/szt. Jedno auto ciężarowe typu TIR mieści 64 szt. koszy, co w efekcie daje 12 800 PLN. Jak zatem widać, proceder ten jest wyjątkowo opłacalny. Następnie kosze nie są zwracana do firmy, z której je zabrano. W wielu przypadkach są przemalowywane, oklejane i podstawiane do następnych klientów jako rzekomo swoje kosze.

Firma Metal-Plast zwraca się z apelem do producentów okien o niewydawanie innym podmiotom odpadów w koszach, które nie należą do tych firm, a także o nieprzyjmowanie przerobionych koszy. Pojemniki są nie tylko majątkiem firmy Metal-Plast, ale przede wszystkim gwarantują właściwe składowanie odpadu i zapewniają porządek, a tym samym przekładają się bezpośrednio na sprawność procesu w firmie produkującej okna z PVC. Firma Metal-Plast wyraża również głęboką nadzieję, że ten nieuczciwy proceder zostanie zatrzymany, a każdy, kto chce skupować odpady zadba przede wszystkim o to, aby zakupić odpowiednie pojemniki do obsługi swoich klientów.

ŹRÓDŁO: OKNONET


Wstecz