Back to Top

5 Generacja profili podokiennych z Metal-Plast

Znakomite parametry, wszechstronne zastosowanie oraz bezpieczeństwo dostaw – to główne powody dla których profile transportowo montażowe Metal-Plast zyskały popularność wśród producentów stolarki oraz klientów końcowych. 5 generacja profili, które już niebawem trafią do sprzedaży podnoszą tę poprzeczkę jeszcze wyżej.
 
Upowszechnienie zasad budownictwa energochłonnego spowodowało, że stosowanie profili podokiennych stało się standardem, mającym znaczący wpływ na parametry cieplne budynku. Jednak nie wszystkie produkty dostępne na rynku posiadają te same atuty. Dlatego warto zadać sobie pytanie, czy stać nas na stosowanie słabej jakości profili.

5 Generacja profili podokiennych z Metal-Plast

 
Generacja profili na 5-tkę!
 
5 Generacja profili Metal-Plast wniosła do tej rodziny produktów kolejne innowacje i udogodnienia. Na rynku już pojawiły się listwy oznaczone symbolami G5 i V5, w drugim półroczu 2023 do oferty dołączą profile BSC5, NKM5 i SA5. Tak samo jak poprzednie serie nowe listwy są kompatybilne ze zdecydowaną większością dostępnych systemów okiennych, dzięki czemu konfiguracja systemu jest zdecydowanie łatwiejsza.
 
Profile 5 Generacji z całą pewność docenią monterzy. Przeprojektowane listwy jeszcze łatwiej wpinają się w system na klik i zapobiegają wypadaniu z ościeżnicy. Przekłada się to bezpośrednio na jeszcze bardziej stabilne zapięcie, dzięki czemu montaż profili jest prostszy i nie wymaga zastosowania żadnych narzędzi. Dodatkowo każdy profil jest wyposażony w uszy i nóżki komorowe.

5 Generacja profili podokiennych z Metal-Plast

Listwy wyróżnia wytrzymała, siedmiokomorowa konstrukcja wykonana z PVC, które jest poddawane szczegółowej kontroli jakości. To właśnie konstrukcja listew oraz możliwość wypełnienia komór pianą poliuretanową (współczynnik lambda piany wynosi λ=0,022 – 0,023 W/mK) sprawia, że każdy z profili 5 generacji osiąga znakomite parametry przenikania ciepła.

Wszystkie listwy 5 Generacji są poddawane rygorystycznym testom na ściskanie statyczne – nośność. Jednym z najważniejszych egzaminów, jakie muszą przejść jest badanie wytrzymałości. Nowe profile zdały ten test na 5-tkę, wytrzymując nacisk około 4 ton na 1 metr bieżący listwy. Podobnymi wynikami mogą pochwalić się tylko nieliczni producenci. Tak wysoka wytrzymałość poprawia zdecydowanie bezpieczeństwo transportu i montażu okien. Ma to także ogromne znaczenie zwłaszcza, jeśli decydujemy się na zakup dużych i ciężkich przeszkleń. 

5 Generacja profili podokiennych z Metal-Plast

 
Gwarancja jakości i pewność dostaw.
 
Wszystkie profile powstają z PVC wytwarzanego także przez Metal-Plast. Firma opracowała technologię recyklingu PVC, którą z powodzeniem stosuje i rozwija od wielu lat.
 
Już teraz 6 nowoczesnych linii produkcyjnych jest w stanie zapewnić ponad 9 000 000 metrów bieżących listew rocznie. Aktualnie trwają prace nad uruchomieniem kolejnych 2 linii, które wystartują w drugiej połowie roku. Właśnie dlatego klienci firmy nigdy nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo dostaw oraz ich terminowość.  Warto podkreślić, że każda listwa Metal-Plast posiada przynajmniej jeden zamiennik dlatego ryzyko wstrzymania prac wiązanych z awarią narzędzi spada praktycznie do zera.  Dodatkowo każde z narzędzi do produkcji profili generacji 5 posiada swojego dublera.
 
Każda kolejna generacja profili podokiennych jest projektowana tak, by były one dopasowane do zmieniających się potrzeb klientów. Uruchomienie pełnej produkcji 5 generacji profili rozpoczyna jednocześnie prace nad kolejnymi innowacjami i usprawnieniami, które znajdą zastosowanie w kolejnych generacjach listew Metal-Plast. 

5 Generacja profili podokiennych z Metal-Plast


Wstecz