Back to Top

Dobre wiadomości dla środowiska mimo bardzo trudnego roku 2020

2020 był szczególny pod wieloma względami. Pandemia wywróciła do góry nogami nasze życia prywatne oraz biznesowe. Trudności, z którymi wszyscy musieliśmy się mierzyć w ostatnim roku nie sprawiły jednak, że dotychczasowe problemy, takie jak zanieczyszczenie powietrza zniknęły. Tym bardziej dziękujemy, że w tym trudnym roku wspólnie udało nam się ograniczyć emisję CO2 o kolejne 53 726 ton!

Dobre wiadomości dla środowiska mimo bardzo trudnego roku 2020

Zgodnie z wynikami badań specjalistów pracujących w ramach projektu Recovinyl każda tona odpadu PVC poddana recyklingowi w Metal-Plast to aż 2 tony CO2, które nie trafi do atmosfery! W 2020 roku udało nam się przekroczyć liczbę 26 863 ton odpadu PVC, który został poddany procesowi recyklingu, co jest naszym wspólnym i istotnym wkładem w ochronę środowiska naturalnego.
Świetny wynik, w trudnych okolicznościach.

Rezultat 26 863 ton przerobionego odpadu jest szczególnie satysfakcjonujący z kilku powodów. Najważniejszy z nich to oczywiście epidemia, która odmieniła z dnia na dzień sposób działania firmy oraz komunikacji z naszymi Partnerami. Niełatwy do tej pory rynek odzyskiwania odpadów stał się jeszcze trudniejszy.

Już w marcu 2020 wdrożyliśmy szereg kryzysowych procedur, które pozwoliły nam na względnie normalne działanie w nowych, niesprzyjających warunkach. Zmieniliśmy również formułę spotkań z klientami, które w dużej mierze przeniosły się do świata wirtualnego. Z dziesiątek rozmów, jakie odbyliśmy w ostatnim roku z naszymi Partnerami wiemy, że również Państwo musieli się mierzyć się z trudnościami i tym bardziej cieszymy się, że zdecydowanej większości naszych klientów udało się przetrwać 2020 w dobrej kondycji.

Dobre wiadomości dla środowiska mimo bardzo trudnego roku 2020

2020 to również kolejny rok wdrażania elektronicznego rejestru odpadów w tysiącach polskich przedsiębiorstw. Jak już informowaliśmy wielokrotnie proces wdrożenia rejestru BDO niestety nie przebiega bez problemów i wiele firm ma problemy z jego implementacją. W ciągu całego roku staraliśmy się wspierać naszych Partnerów w tym obszarze tworząc specjalny zespół dysponujący wiedzą oraz sprawdzonymi informacjami.

Dobre wiadomości dla środowiska mimo bardzo trudnego roku 2020

Innowacje w służbie środowisku.

Powtórzenie wyniku z zeszłego roku nie byłoby możliwe, gdyby nie ambitne inwestycje w nowoczesny park maszynowy jakich dokonaliśmy w ostatnich latach. Obecnie jesteśmy liderem nie tylko w obszarze ilości przetwarzanych odpadów, ale także podejścia „Zero waste” w zakresie całego procesu produkcyjnego. Dla środowiska oznacza to zmniejszenie zużycia energii oraz emisji CO2, dla Państwa wysokiej jakości surowiec, który spełnia najwyższe standardy jakości.

Jednak kluczem do zeszłorocznego sukcesu jest niezmiennie współpraca z firmami, które doskonale rozumieją, że rozwój biznesu nie może się odbywać kosztem środowiska naturalnego. Tradycyjnie, jak w poprzednich latach otrzymali Państwo od nas certyfikaty, które potwierdzają indywidualny wkład każdego z Was w ochronę jakości powietrza. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni i dumni, że w naszym dążeniu do poprawy stanu środowiska, w którym wszyscy żyjemy możemy zawsze liczyć na tak sprawdzonych Partnerów, jak Państwo.

Dobre wiadomości dla środowiska mimo bardzo trudnego roku 2020

Widzimy, że nasze wspólne starania przynoszą realne rezultaty, jednak mamy świadomość, że jeśli podtrzymamy nasze zaangażowanie mamy szansę w 2021 zredukować emisję CO2 o więcej niż 53 726 ton! W tym celu w maju tego roku Metal-Plast planuje wdrożyć dla swoich klientów dwa projekty – Eco Bonus oraz wskaźnik optymalizacji odpadu.


Wstecz