Back to Top

ECO-TERM od Metal-Plast – prezentacja na Budmie

Poznańska BUDMA od lat gromadzi najważniejsze firmy z branży okienniczej w jednym miejscu. Prezentacja nowości, a w szczególności rozwiązań dla stolarki okiennej w budownictwie energooszczędnym i pasywnym sprawiło, że były to ciekawe i udane targi, na których odwiedzający mogli się z bliska przyjrzeć produktom i poznać ich zastosowanie i techniki montażu.

Bywalcy największych imprez targowych poświęconych budownictwu i architekturze w całej Europie mieli wiele okazji, aby zapoznać się z produktami oferowanymi przez firmę Metal-Plast. Jednak tak kompleksowa oferta została zaprezentowana po raz pierwszy.

Ostatnie lata to dla nas czas w którym bardzo rozbudowaliśmy portfolio naszych rozwiązań. Nasze nowości produktowe, w szczególności profil montażowy ECO-TERM świetnie wpisuje się w trend budownictwa energooszczędnego i pasywnego, o którym jest głośno nie tylko na Budmie – mówi Bernard Czech, dyrektor handlowy Metal-Plastu. -Znamy poznańskie targi doskonale, jednak jest to nasza pierwsza wizyta w roli oficjalnego wystawcy. Samodzielne uczestnictwo w tak dużej imprezie otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości zaprezentowania naszej oferty i pozwala dotrzeć do nowego grona odbiorców.

ECO-TERM pod progi aluminiowe

 

ECO-TERM – profil montażowy przyszłości

Najważniejszym punktem stoiska firmy ze Świebodzic był z pewnością nowy profil montażowy EKO-TERM. Świadczy o tym przede wszystkim zainteresowanie odwiedzających targi producentów okien i montażystów.

ECO-TERM to innowacyjny profil o warstwowej budowie, składający się z dwóch zewnętrznych profili komorowych z twardego PVC oraz wewnętrznej warstwy o wysokich właściwościach izolacyjnych. Przeprowadzone przez firmę badania dowiodły, że wykorzystanie linii profili EKO-TERM efektywnie ogranicza straty ciepła gwarantując bardzo niski współczynnik przenikania ciepła (U=0,46 W(m2K) dla profili o szerokości 82mm), połączenie profilu z ramą okienną gwarantuje natomiast wysoką szczelność. Dzięki dużej nośności profil stanowi bardzo stabilne posadowienie dla dużych okien i drzwi balkonowych.

Montaż w warstwie docieplenia – metoda, która najefektywniej ogranicza straty ciepła

Głównym elementem ekspozycji firmy Metal-Plast była prezentacja montażu okna w warstwie docieplenia, oczywiście z wykorzystaniem profilu ECO-TERM. Jak pokazały badania jest to metoda, która najefektywniej ogranicza straty ciepła, do minimum neutralizuje występowanie mostków termicznych zapobiegając przemarzaniu ściany w miejscu połączenia ze stolarką. Umożliwia też w jeszcze większym stopniu wykorzystanie powierzchni przeszkolonej – ilość światła przenikającego do wnętrza i pole widzenia są maksymalne przy zastosowaniu tej technologii montażu.

W trakcie montażu został wykorzystany gotowy zestaw ECO-TERM zawierający docięte na wymiar profile montażowe Eco-TERM oraz specjalne blaszki montażowe (zestaw do zamówienia u producenta po podaniu danych i rozmiarów stolarki). Specjaliści firmy Metal-Plast zaprezentowali metodę montażu w warstwie docieplenia, która jest prosta w realizacji i wymaga jedynie podstawowych narzędzi monterskich.

Nowy profil ECO-TERM nie tylko wychodzi naprzeciw coraz większym oczekiwaniem inwestorów, ale jest również zgodny z filozofią firmy Metal-Plast, która koncentruje się na produktach i rozwiązaniach, które są przyjazne i wspierają stan środowiska naturalnego – mówi Bernard Czech. Montaż okna w warstwie docieplenia to technologia, która dynamicznie się rozwija i w niedalekiej przyszłości stanie się jednym z głównych standardów.

ECO-TERM BUDMA 2019

 

ECO-TERM pod progi drzwiowe aluminiowe

Jednym z najważniejszych zastosowań ECO-TERMU, który był szeroko prezentowany na stoisku jest zastosowanie pod progi aluminiowe. Profil daje stabilną podstawę pod progi i pozwala na wyeliminowanie zjawiska mostków termicznych. Możliwość dowolnego piętrowania profili o wysokości 100 i 50 mm powoduje, że jest on praktycznym rozwiązaniem w montażu.

Największe zalety ECO-TERMu ujawniają się w trakcie użytkowania obiektu. Doskonała izolacja termiczna gwarantuje, że mieszkańcy domu nie będą odczuwać dyskomfortu spowodowanego przenikaniem zimna w okolicach drzwi balkonowych, a straty ciepła – często stanowiące problem na połączeniu stolarki drzwiowej z murem – będą maksymalnie ograniczone.

ECO-TERM – jako element izolujący podczas montażu rolet podtynkowych

Profil montażowy ECO-TERM zalecany jest przez producenta, firmę Metal-Plast, przy montażu rolet podtynkowych. Spięty z ramą okienną tworzy przestrzeń do montażu rolety. Ten sposób montażu wyklucza nieszczelności w układzie okno – roleta-mur, eliminujemy ważny i często pojawiający się problem zaciekania wody. W sposób oczywisty uzyskujemy również dobrą izolację termiczną całego układu.

ECO-term to innowacyjne rozwiązanie o szerokich możliwościach stosowania, które pozwala na uzyskanie wysokiej szczelności i bardzo dobrych parametrów termoizolacyjnych przy montażu stolarki w jego newralgicznych punktach. To rozwiązanie, które oszczędza czas pracy montażystom ale też gwarantuje profesjonalne wykonanie.

ECO-TERM BUDMA 2019


Wstecz