Back to Top

Forum Branżowe: Innowacyjne profile transportowo-montażowe dla producentów stolarki otworowej

Metal-Plast oferuje innowacyjne profile transportowo-montażowe dla producentów stolarki otworowej. Specjalnie opracowana konstrukcja profili pozwala na bezpieczny transport ciężkich okien i drzwi balkonowych oraz ich sprawny montaż.

 

5 prawidłowo rozmieszczonych komór gwarantuje, że efektywnie redukowana jest przenikalność ciepła. W wersjach profili, w których zewnętrzne komory wypełnione są pianką poliuretanową, współczynnik przenikania ciepła U wynosi 1,24. Izolację przed przenikaniem wiatru oraz wilgoci zapewniają uszczelki znajdujące się na punktach styku profilu z ościeżnicą. Efektywność tego rozwiązania potwierdzają testy przepuszczalności powietrza, wodoszczelności i odporności na obciążenie wiatrem, na podstawie których przyznano profilom Metal-Plast najwyższe klasy wg norm: PN-EN 12207, PN-EN 12208 i PN-EN 12210.

 

profil_transportowo_montazowy_metal_plast_dvg03pd2pu-300x228 profil_transportowo_montazowy_norma_en_12207 profil_transportowo_montazowy_norma_en_12208 profil_transportowo_montazowy_norma_en_12210

 

Profile podokienne Metal-Plast dzięki swojej innowacyjności gwarantują brak przewiewów w dolnej części okna. Rozstaw płóz jest w nich identyczny, jak w ramie okna, co powoduje, że można użyć kotew systemowych. Dodatkowo profile podokienne MP wyposażone są w jeden z dwóch rodzajów systemów do montażu parapetu wewnętrznego: półkę ze zmiękczonego PVC bądź rowek na wpinanie sprężynujących blaszek. Ponadto listwy posiadają daszek do montażu stalowych i aluminiowych parapetów zewnętrznych, dzięki któremu woda z odwodnienia ramy nie podcieka pod parapet.

Profile transportowo-montażowe Metal-Plast zapewniają ochronę i prawidłowe osadzenie elementów stolarki otworowej, czego efektem jest brak reklamacji ze strony końcowych użytkowników okien i drzwi.

Źródło: Forum Branżowe – wrzesień 2015 r.


Wstecz