Back to Top

METAL-PLAST – co oferujemy klientom

W celu zapewnienia Klientom kompleksowej obsługi spółka Metal-Plast, leader na rynku recyklingu odpadów poprodukcyjnych profili okiennych, już 8 lat temu podjęła decyzję o rozszerzeniu swojej oferty. Postawiła szczególny akcent na rozwój w obszarze rozwiązań dla transportu i montażu stolarki okiennej.

Dziś z produkcją ponad 8 mln m.b. profili METAL-PLAST jest partnerem dla wielu dużych graczy na rynku stolarki okiennej. Ofertę firmy wyróżnia szeroką gama rozwiązań, które są dopasowane do poszczególnych systemów okiennych, co ważne asortyment odpowiada na zróżnicowane potrzeby poszczególnych odbiorców.

 

METAL-PLAST - co oferujemy klientom

„Mając bezpośredni kontakt z producentami stolarki okiennej i rozumiejąc potrzeby branży widzimy jak wielkie znaczenie ma krótki czas montażu oraz jego wysoka jakość”- mówi Robert Szmel-Łotocki, Kierownik Projektu odpowiedzialny za rozwój nowych produktów w Metal-Plast – „Dzięki autorskim rozwiązaniom oraz większym możliwościom produkcyjnym zamierzamy odgrywać jeszcze większą rolę w segmencie produktów do montażu stolarki. Jest to obszar o znaczącym dla nas potencjale wzrostu.”

Innowacyjne rozwiązania, nowe możliwości.

Stworzenie bogatego portfolia produktów w tak krótkim czasie było możliwe dzięki konsekwentnemu rozwijaniu jednostki badawczej wewnątrz firmy. Wysoka specjalizacja, doświadczenie i możliwości techniczne umożliwiają sprawną reakcję na rosnące oczekiwania partnerów biznesowych. Dzięki temu tylko w 2018 r. do oferty firmy wprowadzono 4 nowe profile podokienne oraz nowy rozmiar kości zgrzewnych. Także w zeszłym roku swoją premierę miał ECO-TERM, profil montażowy o doskonałych parametrach izolacji termicznej i bardzo uniwersalnych możliwościach zastosowania.

Prace badawczo-rozwojowe prowadzone są nieustająco. To na czym firma się koncentruje to stałe polepszanie parametrów wytrzymałościowych i parametrów przenikalności cieplnej wyrobów. Równie istotne jest dobre dopasowanie produktów i wysoka szczelność połączenia w trakcie montażu. To te parametry mają istotny wpływ na montaż, który będzie szczelny, nie będzie generował strat ciepła i będzie stanowił prawidłowe podparcie dla stolarki okiennej przez wiele lat.

Innowacyjne rozwiązania, nowe możliwości

W jednym zespole

Rozwój dotyczy nie tylko produktów, ale również zespołu firmy. W ciągu 2 ostatnich lat zatrudnienie w firmie wzrosło o 50%. Nowa struktura organizacyjna oraz doświadczona i bardziej wyspecjalizowana załoga pozwoliła zwiększyć kontrolę na każdym etapie procesu produkcyjnego, ale także tworzyć bardziej innowacyjne rozwiązania dla klientów.

Rozwój nie musi odbywać się kosztem środowiska

Dla firmy to założenie nie jest jedynie pustym sloganem. Filozofia obiegu zamkniętego ma tu realne zastosowanie. Firma przetwarza odpad PVC, który powstaje przy produkcji profili okiennych i uzyskuje regranulat. W zależności od uzyskanych parametrów technicznych regranulat PVC jest ponownie wykorzystany w produkcji profili okiennych lub jest przeznaczany do produkcji elementów do budownictwa. Profile i kości produkowane przez METAL-PLAST w całości są wykonane z surowca z recyklingu. Elementem wyróżniającym produkty firmy jest to, że nie dodaje wypełniaczy dzięki czemu właściwości poszczególnych produktów są stałe i zgodne z kartą techniczną.

 

Warto wspomnieć tutaj, że do uzyskania 1 tony regranulatu zużywamy aż do 90% mniej energii elektrycznej w porównaniu z produkcją pierwotnego surowca. Wykorzystanie regranulatu pozwala też znacząco ograniczyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Organizacja VinylPlus podaje, że produkcja 1 tony regranulatu zmniejsza emisję CO2 nawet o 2 tony.

Metal-Plast pozostaje przewidywalnym i odpowiedzialnym partnerem. Do grona kontrahentów firmy należy już ponad 600 firm. Dzięki ich zaufaniu Metal-Plast może się nieustanie rozwijać, wprowadzając na rynek coraz więcej innowacyjnych rozwiązań.

Niezmienna pozostaje tylko najwyższa jakość


Wstecz