Back to Top

Metal-Plast stawia na jakość obsługi odpadu PVC

Do grona partnerów firmy Metal-Plast każdego roku dołączają kolejne firmy, które chcą łączyć efektywne zarządzanie odpadami z ochroną środowiska. Aby zapewnić wszystkim klientom ten sam najwyższy komfort obsługi stale inwestujemy w lepsze rozwiązania oraz sprawdzony sprzęt. Teraz do dyspozycji naszych klientów oddajemy dodatkowe 50 kontenerów na odpad.
 

Metal-Plast stawia na jakość obsługi odpadu PVC

Dlaczego kontenery wielkogabarytowe są kluczowe dla właściwego zarządzania odpadami PVC i terminowego odbioru ? Po pierwsze kontenery rozwiązują problem bałaganu związanego z przechowywaniem odpadów na ternie zakładu. Oznaczają również ogromną oszczędność przestrzeni. Dodatkowo budowa kontenera umożliwia jego sprawny załadunek na pojazd oraz wymianę kontenera na nowy bez angażowania wózka widłowego. Dodatkowo nie ma konieczności docinania odpadu.
 
Klienci szybko dostrzegają zalety związane z obsługą kontenerową , dlatego od początku postawiliśmy na ich dużą dostępność. Dziś do dyspozycji naszych partnerów pozostaje ponad 400 kontenerów, a ich ilość systematycznie rośnie. Umożliwia nam to dostarczenie jednemu klientowi nawet 3 kontenerów na różne rodzaje odpadów PVC.
 

Metal-Plast stawia na jakość obsługi odpadu PVC

Wraz z dostępem do wielkogabarytowych kontenerów są kontenery przeładunkowe typu „jeżyk”.  Można je zlokalizować bezpośrednio przy taśmie produkcyjnej, gdzie powstaje odpad. Po napełnieniu kontener może być transportowany oraz opróżniony przy pomocy typowego wózka widłowego. Aktualnie do dyspozycji naszych klientów pozostaje ponad 1000 takich kontenerów.

Gwarantem terminowego odbioru odpadów PVC od klientów jest posiadana i stale rozbudowywana własna flota pojazdów. Metal-Plast dzięki wyszkolonej kadrze i rozwiniętej flocie jest w stanie zapewnić sprawną i terminową obsługę odpadową nawet w szczycie sezonu.

Metal-Plast stawia na jakość obsługi odpadu PVC

Rozbudowana flota pojazdów oraz łatwa dostępność kontenerów sprawia, że zarzadzanie odpadami oraz dbanie o środowisko jest zdecydowanie łatwiejsze. Warto przy tej okazji wspomnieć, że specjaliści Metal-Plast oferują nie tylko wsparcie w zakresie prowadzenia dokumentacji oraz doradztwa dotyczącego zarządzania odpadami ale również inicjują szereg akcji mających na celu ograniczenie emisji CO2.

Doskonałym przykładem takich działań jest program ECO BONUS. W największym skrócie akcja ta pomaga budować świadomość znaczenia właściwej segregacji odpadów już na terenie zakładu produkcyjnego. Metal-Plast edukuje i nagradza partnerów, którzy wdrażając niewielkie zmiany oszczędzają pieniądze i mają swój wkład w ochronę środowiska.

Metal-Plast stawia na jakość obsługi odpadu PVC


Wstecz