Back to Top

METAL-PLAST umacnia swoją pozycję na rynku

METAL-PLAST znajduje się w czołówce europejskich firm z branży odbioru odpadów PVC oraz produkcji regranulatu dla producentów stolarki okiennej i drzwiowej. Jest liderem tego rynku w Polsce.

W zeszłym roku polska spółka przetworzyła ponad 22 tys. ton odpadu PVC producentów profili, co stanowi 13% rynku w skali Europy(dane Recovinyl). Analizując dane dotyczące przetworzenia odpadu PVC z pierwszego półrocza i obserwując trendy rynkowe firma METAL-PLAST prognozuje, że rok 2018 przyniesie jej kolejny rekord pod względem wielkości zrealizowanego wolumenu.

Dobre prognozy Metal-Plast są w dużym stopniu związane z ogólną sytuacją w branży. Poziom eksportu polskiej stolarki okiennej i drzwiowej szybko rośnie, wzrost sprzedaży notowany jest również na rynku polskim. Dobre wyniki spółki to również efekt zwiększonych możliwości produkcyjnych, firma w zeszłym roku otworzyła nowy zakład z nowoczesnymi liniami technologicznymi umożliwiającymi przetworzenie w ciągu miesiąca 2500 ton odpadów.

Metal-Plast od lat współpracuje z największymi producentami profili w Europie, odbiera od nich odpad powstały w procesie produkcyjnym i po przetworzeniu dostarcza wysokiej jakości regranulat, który jest wykorzystywany do ponownej produkcji. Odbiór i recykling odpadów poprodukcyjnych z twardego PVC to, dla partnerów spółki, ważna kwestia nie tylko ekologii, ale również efektywności produkcji i obniżenia jej kosztów. Regranulat, który jest uzyskiwany, charakteryzuje się najwyższą jakością. Natomiast jego koszt jest zdecydowanie niższy niż koszt wytworzenia nowego surowca.

Firma kładzie nacisk na szczegółową kontrolę jakości. W procesie technologicznym materiał poddawany jest wielostopniowej selekcji, a każdą partię bada się w zakładowym laboratorium. Otrzymujemy czysty produkt, bez zanieczyszczeń, spełniający ściśle oczekiwania producentów stolarki okiennej.

Szybka reakcja na zwiększone potrzeby klientów zakresie odbioru odpadów PVC

Analizując sytuację z pierwszego półrocza, firma już w lipcu zwiększyła swoje możliwości w zakresie odbioru odpadów. Aktualnie do dyspozycji klientów oddanych jest ponad 16,5 tys. koszy, 200 kontenerów oraz ponad 500 małych kontenerów przeładowczych. Gwarantując klientom kompleksową obsługę firma dostarcza bezpłatnie worki na wióry dopasowane do standardowych i niestandardowych wymiarów odciągów.

Duża flota aut ciężarowych i rozbudowana baza pojemników to gwarancja wizyty u klienta w ciągu 5 dni od zgłoszenia zapotrzebowania na odbiór odpadów – nawet w szczycie sezonu. To także gwarancja sprawnej obsługi nowych klientów, którzy właśnie w szczycie sezonu w branży okiennej decydują się na rozpoczęcie współpracy.


Wstecz