Back to Top

Najtańszy montaż okien z zastosowaniem taśm izolacyjnych oraz listwy podokiennej Metal-Plast

Instalacja lub wymiana okien i drzwi może być wykonana na wiele różnych sposobów. Należy przy tym zadbać, aby połączenie ramy z murem było przede wszystkim ciepłe i szczelne. Stosując się do zaleceń producenta, dotyczących montażu elementów stolarki otworowej, a także wykorzystując taśmy izolacyjne, pianę poliuretanową oraz wysokiej jakości profile podokienne, możemy osiągnąć zamierzony efekt.

 

Zwiększone wymagania w zakresie efektywności energetycznej obiektów budowlanych, powodują, że obecnie produkowane okna i drzwi gwarantują coraz niższe współczynniki przenikalności ciepła. Dla zachowania parametrów tych produktów w trakcie ich użytkowania, konieczny jest jednak ich prawidłowy montaż. Ogranicza on straty energii, jakie mogą powstawać w wyniku degradacji warstwy uszczelniającej połączenie okien lub drzwi ze ścianą budynku (ościeżą). Firma Metal-Plast produkująca listwy podokienne i dostarczająca akcesoria wykorzystywane przy montażu okien, w gamie oferowanych produktów posiada m.in. zewnętrzne i wewnętrzne taśmy izolacyjne, które mogą być stosowane podczas montażu z wykorzystaniem profili podparapetowych.

Akcesoria izolacyjne w połączeniu z listwą podokienną to podstawa dobrego montażu

Akcesoria izolacyjne w połączeniu z listwą podokienną

Montaż okien i drzwi na profilach transportowo-montażowych to niemal standard w branży budowlanej. Wynika to m.in. z faktu, że producenci elementów stolarki otworowej dostarczają swoje wyroby wyposażone właśnie w listwy podokienne. Chronią one ramy przed uszkodzeniami podczas magazynowania i transportu do miejsca, w którym mają być zainstalowane. Gwarantują także sprawny montaż, ponieważ tworzą przestrzeń idealną do zastosowania wielu rodzajów parapetów, kotew systemowych, taśm izolacyjnych, czy właściwie dobranej piany poliuretanowej. Zastosowanie wymienionych akcesoriów, pozwala na szczelne i prawidłowe osadzenie elementów stolarki otworowej, dzięki któremu użytkownicy przez długie lata unikną przewiewów i zbędnych strat coraz droższego ciepła.

Taśmy do ciepłego montażu, oferowane przez firmę Metal-Plast, to połączenie folii oraz włókniny z samoprzylepnym paskiem do mocowania do ramy okiennej. Paroprzepuszczalna taśma zewnętrzna skutecznie izoluje przed opadami atmosferycznymi i jednocześnie odprowadza wilgoć, która powstaje w wyniku różnicy temperatur. Z kolei paroszczelna taśma wewnętrzna całkowicie uszczelnia pomieszczenia przed przenikaniem do nich wilgoci z zewnątrz. Oba produkty posiadają również gruby pasek butylu służący do przyklejenia folii do muru dookoła otworu okiennego. Przy zastosowaniu taśm uszczelniających razem z wysokiej jakości pianą poliuretanową dostosowaną do temperatury i warunków atmosferycznych jakie panują w trakcie montażu, otrzymujemy efektywne rozwiązanie izolacyjne pomiędzy oknem i murem.

Taśmy służą do montażu okien zarówno w nowych jak i remontowanych budynkach. Po stronie wewnętrznej można je malować oraz tynkować. Szerokość taśm wynosi 100 mm, co umożliwia głębsze przyklejenie w ramie okna. Większość produktów, które są dostępne na rynku, ma szerokość jedynie 70 mm, co znacznie ogranicza możliwości montażowe. Folia jest wykonana z najwyższej klasy materiałów z użyciem grubszej warstwy kleju, która gwarantuje wyjątkową trwałość montażu.

Profil podokienny DAS02 PD 2PU

Profile podparapetowe najwyższej klasy

Firma Metal-Plast dostarcza na rynek profile podokienne, które charakteryzują się najwyższą klasą szczelności oraz odporności w połączeniu z ramą okna. Zostało to potwierdzone w trakcie testów w Mobilnym Laboratorium Techniki Budowlanej, specjalizującym się w ocenie jakości produktów stolarki otworowej. Profile podokienne Metal-Plast osiągają najwyższe klasy wg norm EN12207, EN12208 oraz EN12210. Zastosowanie listwy podokiennej, zapewnia również estetyczny i powtarzalny montaż parapetów wewnętrznych oraz zewnętrznych. Pięciokomorowy profil transportowo-montażowy gwarantuje należytą izolację termiczną, którą można dodatkowo zwiększyć stosując wariant produktu z komorami wypełnionymi pianą poliuretanową.

Stosowanie wysokiej klasy akcesoriów montażowych jest zatem tak samo ważne jak zakup najlepszych okien. Idzie to w parze nie tylko z rosnącymi wymaganiami wynikającymi ze zmieniających się przepisów dotyczących bilansu energetycznego w budownictwie. Wiąże się bowiem również z kalkulacją oszczędności, jakie w długim okresie używania okien są tym większe, im cieplej i szczelniej zostanie wykonany montaż elementów stolarki otworowej. Rozwiązanie oferowane przez firmę Metal-Plast, w skład którego wchodzi m.in. listwa podokienna, taśmy izolacyjne oraz piana montażowa, gwarantuje prawidłowe osadzenie elementów stolarki otworowej w najbardziej atrakcyjnej ekonomicznie opcji dostępnej obecnie na rynku.


Wstecz