Back to Top

Nie ma planety B-część 2

Niedawno na łamach naszego serwisu opisywaliśmy kampanię zorganizowaną przez firmę Metal-Plast, której celem jest wspieranie producentów PVC w zakresie bardziej optymalnego zarządzania odpadami. ECO BONUS, bo tak nazywa się akcja pokazuje jak wprowadzając niewielkie zmiany można mnożyć korzyści przy okazji chroniąc planetę.

Nie ma planety B-część 2

Metal-Plast to jeden z czołowych recyklerów PVC w tej części Europy. Celem strategicznym firmy jest realizowanie odpowiedzialnego modelu biznesu, który przyczynia się do znacznego ograniczania emisji CO2 do atmosfery, nawet o ponad 25 000 ton rocznie.

Firmę od dawna wyróżnia innowacyjne podejście dotyczące zarówno pozyskiwania odpadów, jego przetwarzania, a także inicjowania ekologicznych projektów wspólnie ze swoimi partnerami.

Czym jest ECO BONUS?

W specjalnie przygotowanej animacji firma Metal-Plast promuje zasady właściwego napełniania kontenerów na odpady. Stosujące się do tych prostych zasad firmy mogą efektywniej zarządzać odpadami oraz przyczyniać się do realnego ograniczenia emisji CO2, który wynika m.in. z transportu niewłaściwych odpadów oraz zużytej energii w procesie dodatkowej segregacji odpadów.
Biorący udział w projekcie producenci nie tylko przyczyniają się do ochrony planety, ale jednocześnie mogą liczyć na szereg dodatkowych korzyści. Dlatego warto poświęcić chwilę, aby poznać zestaw kilku zasad, które zapewnią ECO BONUS zarówno dla biznesu, jak i całej planety.

Nie ma planety B-część 2

Link do filmu https://youtu.be/U5Z2sfRBSb8

Niezwykle cieszymy się, ze coraz więcej firm dołącza do naszej akcji.  Mówi Grzegorz Jasiński– Prezes firmy Metal-Plast. Dzięki projektom takim jak ECO BONUS udowadniamy, że nawet dzięki niewielkim zmianom nasi partnerzy mogą mieć znaczący wpływ na środowisko w którym żyjemy. To właśnie dzięki ich wsparciu każdego dnia udaje nam się ograniczyć emisję CO2 o ponad 150 ton. 

Nie ma planety B-część 2


Wstecz