Back to Top

Nie ma planety B

Zajmując się już od 28 lat recyklingiem PVC jesteśmy dumni z realnego wpływu, jaki mamy na poprawę jakości środowiska. Każdego dnia dzięki współpracy naszych klientów udaje nam się ograniczyć emisję o ponad 150 ton CO2, które trafiłoby do atmosfery w tradycyjnym procesie produkcyjnym PVC. Teraz dzięki akcji ECO BONUS chcemy jeszcze mocniej zachęcić naszych partnerów do włączenia się w misję ochrony środowiska.

Nie ma planety B

Idea stojąca za naszymi działaniami i staraniami pozostaje od 28 lat ta sama. Pomagając producentom zarządzać odpadami wytwarzamy najwyższej jakości surowiec w neutralnym dla środowiska procesie produkcyjnym „Zero Waste”. Dzięki nieustannym innowacjom zarówno w obszarze produkcyjnym , jak i logistycznym udało nam się poddać recyklingowi prawie 27 000 ton odpadu PVC – to ponad 53 000 ton CO2, które nie trafiło do atmosfery!

Osiąganie takich wyników jest możliwe tylko dzięki nieustającemu poszukiwaniu lepszych rozwiązań. Jednym z takich działań jest skierowana do naszych partnerów akcja ECO BONUS, której celem jest optymalne wykorzystanie kontenerów na odpady.

Dlaczego to tak ważne?

System przekazywania odpadów jest kluczowy w całym procesie recyklingu. Właśnie dlatego nasi klienci mogą liczyć na szereg udogodnień. Jednym z nich jest możliwość korzystania z kontenerów oraz pojemników „jeżyk”, które pozwalają oszczędzać czas operatorów wózków widłowych przy rozładunkach i załadunkach koszy.

Nie ma planety B

Inicjując akcję ECO BONUS chcemy uświadomić naszym klientom jak wielkie znaczenie dla całego procesu recyklingu ma właściwa segregacja odpadów już na terenie zakładu produkcyjnego. Zdarza się, że kontenery przeznaczone na odpad PVC napełniane są również innego rodzaju odpadami, takimi jak butelki PET, folie, płyty PU, kartony, taśmy do bindowania lub worki z wiórami.

Niewłaściwe odpady zajmujące przestrzeń w kontenerach przekładają się na obniżenie efektywności transportu. Auta przystosowane do przewożenia kontenerów o pojemności 6 ton odpadu w rzeczywistości mogą przewozić w skrajnych przypadkach nawet o 2 tony odpadu PVC mniej. To z kolei przekłada się na niepotrzebne zużycie paliwa i zwiększoną emisję CO2. Dodatkowo to także czasochłonna i droga procedura odseparowywania odpadów PVC od pozostałych odpadów.

Nie ma planety B

Akcja ECO BONUS ma zachęcić naszych partnerów do stosowania segregacji odpadów, które trafiają do naszych kontenerów. Wdrożenie niewielkich zmian może mieć istotny wpływ na jakość odpadów powstających u producentów. Znacząco ułatwić to zadanie mogą specjalne naklejki na pojemniki typu „jeżyk”, które instruują pracowników jakiego rodzaju odpady powinny znaleźć się w koszu.

W ramach akcji ECO BONUS klienci, którzy dbają o właściwą segregację odpadów mogą liczyć na dodatkowe korzyści i co najważniejsze przyczynić się do obniżenia emisji CO2. Aby poznać szczegóły akcji oraz zamówić naklejki i film szkoleniowy zachęcamy do kontaktu z Działem Obsługi Klienta oraz przedstawicielami regionalnymi naszej firmy.

Nie ma planety B

Pozycję lidera na rynku przetwarzania odpadów PVC zdobyliśmy wiedząc, że nawet niewielkie, ale konsekwentnie wdrażane zmiany przynoszą wielkie rezultaty. Dlatego zachęcamy wszystkich do udziału w akcji ECO BONUS, która jest kolejnym dowodem determinacji całej branży w walce o czyste środowisko naturalne. Działanie każdego z nas ma realny wpływ na kondycję ziemi –ponieważ Nie ma planety B.

Nie ma planety B


Wstecz