Back to Top

Nowość! Profil podokienny NVG – najwyższa stabilność i brak przewiewów

Metal-Plast wprowadził do gamy oferowanych produktów kolejny profil transportowo-montażowy – NVG. Konstrukcja listwy podokiennej gwarantuje dopasowanie do okien wytwarzanych na systemach VEKA, GEALAN, KÖMMERLING 70 mm oraz INOUTIC: ARCADE i PRESTIGE.

 

Poszerzona pięciokomorowa konstrukcja i dodatkowe komory w nóżkach zewnętrznych, efektywnie niwelują powstawanie mostków cieplnych. Ponadto profil posiada innowacyjny system izolacji w postaci uszczelek na szczycie komór zewnętrznych, które dopasowują się do ramy okna. Takie rozwiązanie zapewnia najwyższe klasy wiatroszczelności, wodoszczelności i odporności na obciążenie wiatrem zgodnie z normami EN 12207, EN 12208 i EN 12210.

 

profil-podokienny-nvg

 

W porównaniu do listwy podokiennej z jedną uszczelką, wyniki testów przepuszczalności są 10 razy lepsze. Listwa NVG przepuszcza zaledwie 0,3 m3/hm przy ciśnieniu 300 [Pa]. Połączone rozwiązania izolacyjne sprawiają, że profil transportowo-montażowy NVG – w wersji z komorami zewnętrznymi wypełnionymi pianą PU – osiąga współczynnik U na poziomie 1,2. Listwę NVG można także piętrować pionowo. Taka konstrukcja skutecznie i ekonomicznie wypełnia przestrzenie zbyt dużych szczelin dylatacyjnych. Szerokość profilu NVG sprawia, że stanowi on nie tylko stabilną podstawę podczas produkcji i transportu okien, ale jest również efektywnym komponentem wykorzystywanym do ciepłego montażu stolarki otworowej. Cechą charakterystyczną dla wszystkich listew podokiennych Metal-Plast jest także możliwość stosowania tych samych kotew montażowych, co w ramie okna.

 

profil-podokienny-nvg-metal-plast-300x424 metal-plast-profil-podokienny-nvg-300x424


Wstecz