Back to Top

Metal-Plast otwiera nowy zakład recyklingu PVC

Nowo otwarty zakład w miejscowości Świebodzice pozwala firmie Metal-Plast przetworzyć w ciągu miesiąca 2500 ton postprodukcyjnych odpadów PCV.

Nowy Zakład PVC Recykling Metal-Plast

Nowe przedsięwzięcie firmy zrealizowane zostało z myślą o wzrastających oczekiwaniach partnerów działających w branży stolarstwa otworowego, którzy zwiększają nakłady na produkcję i stawiają przed sobą nowe cele do osiągnięcia. Metal-Plast od ponad 20 lat zapewnia wsparcie w realizacji tych planów biznesowych, inwestując w nowoczesny i bardziej efektywny recykling PCV. Umożliwia to firmie utrzymanie wysokich standardów obsługi, czego oczekują od niej stali klienci. – Zapewniamy jakość usług i produktów na najwyższym, europejskim poziomie. Jest to wynikiem zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz urządzeń przemysłowych wchodzących w skład rozbudowanych linii recyklingowych – tłumaczy Dyrektor Produkcji Metal-Plast, Dyrektor Produkcji Metal-Plast.

Zakład recyklingu PCV z zewnątrz

Firma uważnie śledzi prognozy dotyczące kierunków rozwoju sektora stolarstwa otworowego na najbliższe lata, które przewidują wysoki popyt na rynku krajowym oraz wzrost eksportu na rynki zagraniczne. Już w tej chwili, po zakończeniu inwestycji związanej z otwarciem nowego zakładu, Metal-Plast jest w stanie zaoferować swoim partnerom wydajny przemiał PCV, odpowiadając na ich rosnące potrzeby związane z odbiorem odpadów i skutecznym recyklingiem.

linia przemiału recyklingu PCV

Metal-Plast przyjmuje odpady PCV niezależnie od pory roku. Ma to duże znaczenie przede wszystkim w okresie wzmożonej produkcji, gdy partnerzy oczekują szybkiego uprzątnięcia odpadów z terenu budowy, ale także istotne jest poza sezonem, gdy produkcja jest mniejsza, ale zapotrzebowanie na wysokiej jakości usługi pozostaje na tym samym poziomie. Metal-Plast spełnia te oczekiwania dzięki posiadaniu w stałym obrocie 16 500 koszy oraz 130 kontenerów. – Gwarantujemy swoim partnerom biznesowym dogodne warunki finansowe, co przekłada się na stabilną cenę odpadu, a także szybkie rozliczenia. O zadowolenie klientów, będące jednym z głównych celów naszej działalności, dba wykwalifikowana i doświadczona kadra – podsumowuje Dyrektor Produkcji.

Odbiór odpadów PVC kontener

W jaki sposób przebiega recykling PCV w firmie Metal-Plast?

– Transport odpadu w specjalnych kontenerach do dużych gabarytów bądź w koszach;

– Kruszenie oraz mielenie odpadu w celu rozdrobnienia;

– Separacja odpadu;

– Odseparowanie piasku i metali

– Oddzielenie reszty materiałów, w tym gumy oraz aluminium;

– Regranulacja przemiału i czyszczenie na 250 mikronów;

– Dostarczenie produktu klientom w workach BIG-BAG albo transport samochodami ciężarowymi SiloTruck.


Wstecz