Back to Top

Odbiór odpadów PVC i dostawa listwy w 10 dni od zgłoszenia

Szczyt sezonu budowlanego powoduje, że producenci oraz monterzy stolarki otworowej przyjmują i realizują w tym okresie najwięcej zleceń. Kluczową kwestią dla zachowania ciągłości produkcji i jej najwyższej efektywności jest zatem sprawna obsługa odpadowa i dostawa niezbędnych akcesoriów. Odpad PVC jest w tym okresie odbierany w ciągu 10 dni od zgłoszenia.

transport odpad PVC

Firma Metal-Plast, działająca w branży okiennej już ponad dwie dekady, gwarantuje swoim obecnym oraz potencjalnym klientom obsługę odpadową na najwyższym poziomie. Odbiór i późniejszy recykling odpadów poprodukcyjnych z twardego PVC jest obecnie nie tylko koniecznością związaną z utrzymaniem pełnej przepustowości firm produkujących okna i drzwi z tego materiału. To także wymóg formalny, jaki nakładają na przedsiębiorstwa jednostki samorządowe, co wpisane jest w reguły kierujące systemem gospodarki odpadami.

Szybki odbiór PVC

Korzystając z wieloletnich doświadczeń w zakresie współpracy z największymi producentami okien na terenie Polski oraz krajów sąsiadujących, firma Metal-Plast opracowała system zarządzania realizacją zleceń. – Dzięki bieżącej kontroli ilości odpadów u klienta, jesteśmy w stanie tak zaplanować ich odbiory, aby sprawnie, na jednej trasie, obsłużyć jak najwięcej podmiotów oddających odpad PVC. W szczycie sezonu nasza flota aut ciężarowych, gwarantuje wizytę u klienta do 10 dni od zgłoszenia zapotrzebowania na odbiór odpadów – mówi Kierownik Działu Obsługi Klienta Metal-Plast. W zależności od potrzeb i wielkości zakładów produkcyjnych, firma Metal-Plast dostarcza standardowo 2 rodzaje koszy, które pozwalają sprawnie i szybko odebrać odpad z miejsca jego magazynowania na terenie firmy. Ponadto klienci przetwarzający większe ilości odpadów, mają możliwość skorzystania z wielkogabarytowych kontenerów, które dostarczane są wraz z mniejszymi kontenerami typu „jeżyk”, stosowanymi do napełniania odpadami bezpośrednio z linii produkcyjnych. Rozumiejąc cały proces wytwarzania elementów stolarki otworowej z PVC, Metal-Plast oferuje także bezpłatne worki na wióry.

listwa z odpad PVC

Sprawna realizacja zamówień na listwę podokienną

Firma Metal-Plast jest również producentem wysokiej jakości profili transportowo-montażowych dopasowanych do każdego systemu okiennego dostępnego na rynku. Posiadają one certyfikaty z ift Rosneheim oraz Mobilnego Laboratorium Techniki Budowlanej, poświadczające osiągnięcie najwyższych klas szczelności i przepuszczalności wg norm EN 12207, EN 12208 oraz EN 12210. Dostarczane są do klientów jako osobny towar, ale istnieje także możliwość otrzymywania ich w ramach rozliczeń za oddany odpad. Zaawansowany system kontroli jakości sprawia, że każda partia listwy podokiennej jest wysyłana do klienta tylko po wieloetapowym potwierdzeniu dokładnego dopasowania do poszczególnych systemów okiennych. Ponadto listwa poddawana jest testom wytrzymałościowym, które potwierdzają, że może być stosowana do okien wywierających nacisk do 300 kg/m, a w przypadku listwy AVAS02 ze stalowym wzmocnieniem, do 900 kg/m. W zależności od wielkości zamówienia, profile dostarczane są na standardowych paletach drewnianych, które mieszczą odpowiednio 15 lub 30 paczek sześciometrowych odcinków. W przypadku osłony profili OR (osłona ramy renowacyjnej i skrzydła okna), dostawa możliwa jest na drewnianych paletach mieszczących trzymetrowe odcinki. Takie rozwiązania logistyczne również usprawniają termin realizacji zamówień, który dla profili wynosi także 10 dni od zgłoszenia zapotrzebowania.


Wstecz