Back to Top

Optymalne zarządzanie odpadami z Metal-Plast

W 2021 roku wdrożyliśmy program, którego celem było wsparcie naszych partnerów w zakresie bardziej efektywnego zarządzania odpadami. To dobry moment, aby podsumować efekty projektu i zapowiedzieć jego kontynuowanie w 2022.

Optymalne zarządzanie odpadami z Metal-Plast

W największym skrócie zasady programu wyglądały następująco. Partnerzy, którzy wyrazili chęć uczestnictwa w programie zostali zaproszeni do wypełnienia krótkiej, anonimowej ankiety. Na podstawie kilku parametrów byliśmy w stanie wyliczyć dla konkretnej firmy wskaźnik optymalizacji zarządzania odpadami. Dzięki nam przedsiębiorcy mogli przyjrzeć się swoim procesom związanym z odpadami i jednocześnie porównać się z innymi firmami w branży. W tym samym czasie wystartowaliśmy z akcją informacyjną skierowaną do naszych klientów, w której w przystępny sposób prezentowaliśmy zasady optymalnego zarządzania odpadami i korzyści z tego płynące.

Optymalne zarządzanie odpadami z Metal-Plast

A korzyści z optymalnego zarządzania odpadami jest naprawdę wiele. Najważniejsza oczywiście jest taka, że mniej wytworzonego odpadu, to więcej wyprodukowanych okien. W niektórych przypadkach straty produkcyjne mogą być naprawdę znaczące.

Optymalne zarządzanie odpadami z Metal-Plast

Warto również wziąć pod uwagę nieustannie rosnące ceny profili do produkcji okien. Zarządzając odpadami w sposób optymalny szybko dostrzeżemy spore oszczędności. W końcu mniej odpadów to czystsze środowisko. O konieczności szczególnego zwracania uwagi na aspekty ekologiczne nie trzeba już dzisiaj chyba nikogo przekonywać.  

Startujemy z nową edycją  programu „Optymalne zarządzanie odpadami za 2021”
 
Firmom które wzięły udział w pierwszej edycji za rok 2020 , chcemy podziękować za udział. Wiele z nich już skorygowało własne procesy związane z optymalizacją odpadów i znacznie go usprawniło. Jednak tworząc program mieliśmy świadomość, że akcja nie może mieć charakteru jednorazowego, jeśli ma przynieść trwałe rezultaty dla naszych klientów oraz środowiska.

Optymalne zarządzanie odpadami z Metal-Plast

 
Właśnie dlatego również w tym roku planujemy kontynuować program optymalizacji odpadu . W związku ze startem nowej edycji nasz dział handlowy zwraca się z prośbą do naszych partnerów zachęcając ich do uczestnictwa. Klientów, którzy chcą mieć pewność, że wezmą udział w tegorocznej edycji prosimy o kontakt z opiekunami regionalnymi, którzy udzielą wszelkich niezbędnych informacji dotyczących akcji.
 

Optymalne zarządzanie odpadami z Metal-Plast

Program pokazuje, że wdrożenie nawet niewielkich zmian może mieć znaczący efekt na koszty gospodarowania odpadami. Może mieć również pozytywny wpływ na środowisko naturalne, co jest szczególnie ważne w czasie postępujących coraz szybciej zmian klimatu. 

Ponieważ nie ma planety B.


Wstecz