Back to Top

Profile montażowe do ciepłego montażu okien i drzwi

W budynku, w którym panuje optymalna temperatura czujemy się komfortowo – możemy w nim swobodnie odpoczywać lub pracować. Ważne, żebyśmy to my sami mogli decydować o tym, jak ciepłe jest wnętrze, a nie byli skazani na ciągłą walkę z przewiewami chłodnego powietrza z zewnątrz. Możemy podkręcić grzejniki, jednak na dłuższą metę to rozwiązanie mało skuteczne i do tego kosztowne dla kieszeni oraz klimatu. Dobrym wyborem jest więc inwestycja w energooszczędne, szczelnie zamontowane okna i drzwi zewnętrzne. Jakie rozwiązania wybrać przy ich montażu?

Profile montażowe do ciepłego montażu okien i drzwi

Chcemy cieszyć się w swoim domu ciepłem, ciszą i komfortem. Przy modernizacji budynku stawiamy więc na okna i drzwi zewnętrzne, które nam to zapewnią. To jednak tylko połowa sukcesu. Nieprawidłowo zamontowana stolarka okienno-drzwiowa lub wykorzystanie złej jakości produktów może odpowiadać nawet za 15-20% strat ciepła w budynku. Jak temu zaradzić i zmniejszyć wydatki na ogrzewanie? Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na ciepły montaż z użyciem nowoczesnych profili montażowych.

Profile montażowe – gdzie je zastosować i jakie mają zalety?
Montaż stolarki okiennej i drzwiowej z użyciem samej pianki poliuretanowej nie spełnia współczesnych wymagań w zakresie energooszczędności. Popularnością cieszą się obecnie okna panoramiczne oraz drzwi tarasowe z dużymi przeszkleniami (tzw. systemy HS), zapewniające szeroki dopływ naturalnego światła do wnętrz. Skrzydło takiego wyrobu może ważyć nawet kilkaset kilogramów, konieczne jest więc zastosowanie odpowiedniego podparcia.

Profile montażowe do ciepłego montażu okien i drzwi

Na powyższe potrzeby nowoczesnego budownictwa – ograniczenie strat cennego ciepła i stworzenie stabilnej podpory dla ciężkiej stolarki dobrze odpowiadają właśnie profile montażowe. Przykładem takiego rozwiązania jest profil ECO-TERM, opracowany przez firmę METAL-PLAST. – ECO-TERM posiada sandwiczową budowę. Składa się z dwóch zewnętrznych profili z twardego PVC oraz wewnętrznej warstwy, wykonanej z polistyrenu ekstrudowanego o wysokich właściwościach izolacyjnych. Dodatkowo wyposażony jest w podwójną uszczelkę wykonaną ze zmiękczonego polichlorku winylu. To rozwiązanie oferowane w całej Europie, wielokrotnie nagradzane i rekomendowane przez czołowych producentów stolarki okiennej i drzwiowej – mówi Robert Szmel-Łotocki, ekspert METAL-PLAST, Partnera kampanii „DOBRY MONTAŻ-BUDUJESZ DLA POKOLEŃ”, która promuje ekologiczne, zrównoważone budownictwo.

Profile montażowe do ciepłego montażu okien i drzwi

Jakie są korzyści z użycia profilu? Z jednej strony ułatwia on montaż okien i drzwi, stabilizuje ich konstrukcję (nośność do 25000 kg/mb daje stabilną podstawę nawet dla najcięższych systemów). Z drugiej, dzięki swoim właściwościom izolacyjnym, jego wykorzystanie może mieć decydujący wpływ na poprawę termiki budynku (parametr U< 0,5 W/(m2K) i 100% odporność na wilgoć). Gdzie znajdują zastosowanie tego typu profil? Jest on uniwersalny, więc można go użyć pod progi aluminiowe, ramy okienne, gdy planujemy zamontowanie rolet, systemów HS oraz do montażu stolarki okiennej w warstwie ocieplenia.

Profile montażowe do ciepłego montażu okien i drzwi

Ciepły i szybki montaż
Montaż okien i drzwi w warstwie ocieplenia, najpierw stosowany w budownictwie pasywnym, obecnie staje się coraz bardziej popularny. To pożądane rozwiązanie, jeśli stawiamy na energooszczędność i ograniczenie strat energii cieplnej do minimum. Na wysunięcie stolarki okienno-drzwiowej w strefę termoizolacji i obudowanie wyrobu ciepłą ramą pozwala właśnie użycie dopasowanych profili ECO-TERM. Co ważne zarówno dla ekipy monterskiej, jak i dla nas jako inwestorów – profile mogą być łatwo mocowane bez kleju, w każdych warunkach pogodowych. Przekłada się to na szybkie przeprowadzenie prac, nawet przez mniej doświadczone ekipy. Wiadomo, że „czas to pieniądz”, więc oszczędności w tym zakresie są pożądane.

Przy wyborze materiałów do budowy lub remontu naszego domu zwracamy też uwagę, by były one jak najbardziej ekologiczne, pozwalały na zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery. Wybór rozwiązań takich jak ECO-TERM dobrze wpisuje się w te oczekiwania. To korzystne dla naszej kieszeni, gdyż oszczędzamy na kosztach ogrzewania domu, jak i dla planety oraz przyszłych pokoleń.

Profile montażowe do ciepłego montażu okien i drzwi


Wstecz