Back to Top

Regranulat PVC – z odpadów w obiegu zamkniętym

Ekologiczny regranulat PVC powstający w obiegu zamkniętym.

W trakcie ostatnich 2 lat nie było chyba firmy produkcyjnej, która nie doświadczyłyby problemów z dostępnością surowców i komponentów. Przerwane łańcuchy dostaw oraz kurczące się szybko zasoby zrodziły pilną potrzebę szukania alternatywnych źródeł dostaw.

W Metal-Plast od ponad 25 lat wierzymy, że najlepszą odpowiedzią na to wyzwanie jest recykling, który tworzy szanse nie tylko dla biznesu, ale przede wszystkim na czystszy i bardziej przyjazny świat.Po ponad dwóch  dekadach działalności udało nam się przekonać kilkaset firm, w tym największych producentów okien i profili okiennych  do idei recyklingu PVC w obiegu zamkniętym surowca. Udało nam się to głównie dlatego, że postawiliśmy na najwyższą jakość serwisu oraz wytwarzanego regranulatu. Naszym partnerom oferujemy jednocześnie szerokie wsparcie w zakresie zarządzania odpadami.

Regranulat PVC – z odpadów w obiegu zamkniętym

 
Regranulat wytwarzany w naszym zakładzie powstaje wyłącznie z twardego PVC pochodzącego z produkcji okien. Z doświadczenia wiemy, że jednolity surowiec gwarantuje najwyższą jakość regranulatu, który trafia do producentów profili okiennych.

Regranulat PVC – z odpadów w obiegu zamkniętym

  
Wybór właściwego odpadu to dopiero pierwszy krok na drodze do stworzenia regranulatu PVC, który spełnia wszystkie oczekiwania naszych klientów. Odzyskany odpad po dotarciu na teren zakładu poddawany jest zaawansowanej technologicznie segregacji i obróbce która została dopracowana na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.

Regranulat PVC – z odpadów w obiegu zamkniętym

  
Dodatkowo wytwarzane w Metal-Plast regranulaty wyróżniają się parametrami, które pozwalają producentom na produkcję profili z wysoką wydajnością przy minimalnym poziomie odpadu na ekstruzji.
 
Regranulaty produkowane są w oparciu o indywidualną specyfikację klientów, która uwzględnia filtrację zanieczyszczeń, wymagany kolor oraz normy  VICAT. Do barwienia regranulatu wykorzystywane są pigmenty czołowych europejskich firm chemicznych.
 
Utrzymanie najwyższej jakości regranulatu umożliwia rygorystyczna kontrola laboratoryjna każdej szarży  surowca, który ma opuścić nasz zakład.

Regranulat PVC – z odpadów w obiegu zamkniętym

 
Większa efektywność, niższy ślad węglowy.
 
W ciągu ostatnich lat zakład Metal-Plast przeszedł gruntowną modernizację, która nie tylko pozwoliła zwiększyć potencjał produkcyjny, ale także wytwarzać regranulat PVC w procesie zgodnym z duchem gospodarki obiegu zamkniętego.

Regranulat PVC – z odpadów w obiegu zamkniętym

 
Firma wdrożyła również rozwiązania, które wykorzystują energię pochodzącą ze schładzania regranulatu do ogrzewania hal produkcyjnych. Na zaawansowanym etapie znajduję się również projekt instalacji paneli fotowoltaicznych o powierzchni 1500m2.
 
Cieszymy się, że oferując produkt najwyższej jakości udało nam się stworzyć krąg firm oraz ludzi, którym zależy na redukcji CO2 .Przekonanie branży, że regranulat pozyskiwany w procesie recyklingu może oferować te same standardy co surowiec oryginalny sprawia, że krąg ten z każdym kolejnym rokiem staje się coraz większy. 
 

Regranulat PVC – z odpadów w obiegu zamkniętym


Wstecz