Back to Top

Dlaczego warto stosować kontenery na odpady PVC?

Stały rozwój branży stolarki otworowej z PVC sprawia, że rozwija się też związany z nią recykling. Magazynowanie odpadów w wielkogabarytowych kontenerach zapewnia lepszą organizację miejsca na terenie zakładu produkcyjnego, a także ułatwia przekazanie ich do podmiotów uprawnionych do ich przetwarzania.

odpad PVC kontenery załadunkowe 36 m3

 

Odpady PVC pozostałe po produkcji ram oraz skrzydeł okiennych i drzwiowych, są materiałem, który można poddać przetworzeniu. – Firma Metal-Plast, specjalizująca się w recyklingu poprodukcyjnych odpadów z branży stolarki otworowej, oferuje swoim klientom sprawdzone rozwiązania w zakresie odbioru odpadów. Przyczyniają się one do sprawnej działalności firm nawet w szczycie sezonu produkcyjnego – mówi Kierownik Działu Obsługi Klienta, Metal-Plast.

Kontener wielkogabarytowy na odpad PVC 36 m3

Kontenery to nowy standard składowania odpadów PVC

Składowanie poprodukcyjnych odpadów PVC z produkcji okien zazwyczaj odbywa się w koszach. Jednak rosnąca skala produkcji powoduje, że w średnich i dużych firmach produkujących okna, nowym standardem stają się wielkogabarytowe kontenery o pojemności 36 m3. Firma Metal-Plast, wraz z kontenerami wielkogabarytowymi, dostarcza również specjalne, małe kontenery załadunkowe o pojemności 1 lub 2 m3, które ustawiane są bezpośrednio na linii produkcyjnej. Dzięki specjalnemu dostosowaniu w postaci prowadnic w ich dolnej części, obsługuje się je za pomocą wózka widłowego. Po napełnieniu małego kontenera załadunkowego, jest on wywożony do kontenera wielkogabarytowego. Tam następuje jego opróżnienie i można odwieźć go ponownie w miejsce powstawania odpadów, a więc bezpośrednio przy linii produkcyjnej. – Przy obsłudze koszowej, każdy pojemnik należy złożyć i ustawić na palecie. W przypadku obsługi kontenerowej, małe kontenery załadunkowe są stale gotowe do pracy i nie wymagają składania. Zastępując tradycyjne kosze kontenerami, zachowuje się porządek, a tym samym wizerunek na terenie całego zakładu produkującego okna – wyjaśniają przedstawiciele Metal-Plast.

Sprawna logistyka przy obsłudze odpadowej PVC

Kontenery wielkogabarytowe to również znaczne usprawnienie dostarczania i odbioru pojemników na odpady poprodukcyjne. Auta ciężarowe typu „hakowiec”, w krótkim czasie podstawiają puste kontenery i zabierają zapełnione. W przypadku pojedynczych koszy ustawianych na paletach, producent okien musi użyć do rozładunku pustych i załadunku pełnych koszy wózka widłowego, który można wykorzystać w tym czasie w innych obszarach produkcji. Ponadto, do kontenerów wielkogabarytowych mieszczą się zarówno klocki PVC, jak i dłuższe odcinki profili, parapetów itp. – Nie ma zatem potrzeby sortowania odpadu, który następnie należy umieścić w mniejszych bądź większych koszach. To znacząco redukuje czas, jaki w procesach wytwarzania stolarki okienno-drzwiowej z PVC odgrywa zasadniczą rolę w optymalizacji całości kosztów produkcji. Kontenery wielkogabarytowe, jak i mniejsze kontenery załadunkowe stosowane do ich obsługi, są także o wiele bardziej wytrzymałe, a co za tym idzie, zdecydowanie trwalsze od koszy. – Poziom ich zasypu może być też łatwo kontrolowany, a stały kontakt z biurem obsługi klienta sprawia, że na czas wysyłany jest pusty kontener, który zastępuje napełniony – podsumowuje Kierownik Działu Obsługi Klienta.


Wstecz